Wybór właściwych okien jest niesamowicie ważną kwestią. Niestety podczas budowy domu nie przywiązujemy do tego należytej uwagi, pomimo że wiemy jak istotne jest dobre oświetlenie wnętrz. Dlatego zadajmy sobie pytanie na jakie parametry okien trzeba zwracać uwagę? Najważniejsze jest, aby na początku uświadomić sobie, że cena okien nie powinna grać dużej roli, jeżeli zależy nam na dobrym produkcie. Nie kierujmy się ceną, a stawiajmy na sprawdzone i solidne okna. Warto kupić lepsze okna i na nich nie oszczędzać, ponieważ jest to inwestycja na długie lata. Dlatego najlepiej jest sprawdzić najpierw jaki salon okien w Poznaniu czy okolicach jest najbardziej polecany lub ma najlepsze opinie. Jeżeli nie zadowala nas opinia internetowa, wtedy warto odwiedzić taki salon okien i porozmawiać ze specjalistami na miejscu, aby zasięgnąć rady. Dopiero po przeprowadzeniu takiego badania rynku mamy podstawy do podjęcia właściwej decyzji dotyczącej wyboru okien do naszego domu.

Jakie okna są “dobre”?

Gdy słyszymy od kogoś o “dobrych oknach”, najszybciej na myśl przychodzi nam to, aby takowe okna były solidne. Nie jest to jedyny czynnik jaki składa się na nie, ponieważ jest ich nieskończenie wiele. Najważniejsze jest, aby dobre okna były funkcjonalne i estetyczne, a więc powinny pasować do projektu obiektu jak i samego wnętrza. Funkcjonalność okien natomiast, opiera się na ich wytrzymałości na warunki atmosferyczne, zapewnieniu bezpieczeństwa domownikom oraz powinny przyczynić się do obniżenia kosztów przyszłych rachunków (głównie w przypadku okien typowych dla budownictwa pasywnego).

Jakie okna stanowią lepszy wybór – plastikowe czy drewniane?

Na rynku figurują tysiące różnych wariantów okien, jednak najczęściej wybierane są okna drewniane lub plastikowe. Obecnie jeżeli zależy nam na estetyce, to okna drewniane dają nam większe możliwości. Zepchnięte na margines okna aluminiowe, dobrze sprawdzają się w domach jednorodzinnych, ponieważ są lekkie i wytrzymałe. Ten typ okien jest również odporny na warunki atmosferyczne. Tak naprawdę ciężko jest określić jaki typ okien jest najlepszy, ponieważ każdy sprawdzi się w innych warunkach lub zaspokoi różne wymagania.

Czy okna dachowe są ważne?

W przypadku domów z poddaszem, piętrem czy po prostu nisko osadzonym dachem, okna dachowe stanowią ważny element. Główną ich zaletą jest dodatkowe doświetlenie pomieszczeń lub zapewnienie dostępu światła dziennego w pomieszczeniach, gdzie nie ma możliwości osadzenia okien w ścianie. W przypadku takowych okien mamy wiele wariantów do wyboru, między innymi okna obrotowe czy uchylno-obrotowe. Warto również zwrócić uwagę na umiejscowienie w nich klamki czy uchwytu, ale także możemy zdecydować się na ich brak, gdy chcemy, aby okna nie miały możliwości otwierania się. Należy pamiętać przy tym wszystkim, że okien dachowych nie otwiera się w przypadku jakichkolwiek opadów atmosferycznych, ponieważ może to wpłynąć na uszkodzenie wnętrza, np. Podłogi czy pokrycia ściany.

Co wpływa na cenę okien w Poznaniu?

\Na cenę okien wpływa wiele czynników, które o niej decydują, dlatego warto się z nimi zapoznać. Wiele zależy od samej stolarki okiennej oraz wymiarów okien. Płacimy także za jakość materiału z jakiego okno zostaje zrobione, ponieważ im wyższa jakość, tym bardziej trwały obiekt z niego powstanie. Obecnie istotnym czynnikiem jest ilość komór występujących w oknie, a wiąże się to z izolacją cieplną i nieprzepuszczalnością pary wodnej, etc. To z kolei wpływa w przyszłości na zmniejszenie rachunków np. za ogrzewanie oraz zapobiega zawilgoceniu wnętrz budynku. Najczęściej wybierane przez ostatnie lata były okna dwukomorowe, gdzie kiedyś najczęściej stawiano na jednokomorowe. Uwaga! Okna na wymiar prawie zawsze będą droższe niż gotowe modele okien, bez względu na materiał z jakiego jest zrobione są skrzydła okienne i rama.

Znaczenie współczynnika przepuszczalności cieplnej (U)

Na pewno każdy spotkał się chociaż raz w życiu z tym terminem. Najprościej tłumacząc oznacza on ilość ciepła przenikającego przez okna, drzwi, etc. Jest to dla nas bardzo ważne, ponieważ znaczy to, że im mniejszy jest współczynnik U, tym lepsza jest izolacja cieplna w danym pomieszczeniu. To z kolei jak wspominaliśmy wcześniej ma wpływ na przyszłe oszczędności i komfort życia.

Ciepły montaż okien Poznań

W naszej firmie stawiamy na ciepły montaż okien, które staje się coraz popularniejszym sposobem montażu. Dlaczego? Ponieważ ten typ zapewnia najlepszą jakość montażu oraz uniemożliwia tworzenie mostków termicznych. Mostki termiczne z kolei są częstym efektem ubocznym przy nieprawidłowym montażu okien i wpływa on niekorzystnie na stan naszego portfela, ponieważ wiąże się z wymianą okien w bliskiej przyszłości. Ciepły montaż okien wiąże się z wyższą ceną za usługę, jednak jest to jednorazowy wydatek, który zapewnia 100% zadowolenie klienta z wykonanej usługi przez długie lata. Ten typ montażu daje nam także większe możliwości w wyposażeniu wnętrz, ponieważ gwarantuje on większy parapet wewnętrzny.